اخبار فناوری

کمک چهار میلیون دلاری مایکروسافت به استارتاپهای تحت هدایت زنان

کمک چهار میلیون دلاری مایکروسافت به استارتاپهای تحت هدایت زنان

صندوق سرمایه‌گذاری مایکروسافت، موسوم به M12، که دو سال از عمر آن می‌گذرد مسابقه‌ای را برای تکنولوژی متمرکز بر کسب و کار به اجرا درمی‌آورده و دو ۲ میلیون دلار بودجه در اختیار دو برنده قرار می‌دهد.
البته نکته اینجاست که آنها باید تحت مدیریت زنان باشند.

پگی جانسون، سرپرست توسعه کسب و کار مایکروسافت، در مصاحبه‌ای گفت: «ممکن است شرکت‌هایی وجود داشته اند که از نظر ما دور مانده‌اند.»

مایکروسافت می‌گوید که دلیلی خوبی برای این تمرکز دارد. بر اساس داده‌های برگرفته از شرکت Pitchbook که روند صنعت را پیگیری می‌کند، شرکت‌هایی که صرفا توسط زنان تاسیس شده‌اند تنها ۲٫۲ درصد از کل سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر(کارآفرینانه) در سال گذشته در آمریکا را شامل شده‌اند. با این حال، تحقیقات مداما نشان داده‌اند که شرکت‌های تحت مدیریت زنان عموما بازدهی بهتری دارند.

جانسون، یکی از مسئولان سابق اجرائی کوالکام که در سال ۲۰۱۴ به مایکروسافت پیوست، برنامه M12 (M به نشانه مایکروسافت، و ۱۲ تعداد حروف کارفرما [entrepreneur]) را به عنوان تلاشی برای شناسایی استارتاپ‌های آینده داری که مایکروسافت می‌تواند هم روی آنها سرمایه گذاری نموده و هم با فراهم آوردن امکان دسترسی به تکنولوژیش از آنها پشتیبانی کند.

در سال گذشته، این شرکت یک مسابقه هوش مصنوعی به نام innovate.ai برگزار کرد، و ۳٫۵ میلیون دلار به استارتاپ‌هایی که بر روی تکنولوژی پزشکی، حریم خصوصی و تشخیص صدا کار می‌کنند اعطا نمود.

این بار، جانسون می‌گوید که قصد دارد به شکلی مستقیم‌تر بر روی موضوع افزایش تنوع کار کند.
با وجود تلاش‌های مایکروسافت در این حوزه، به عنوان مثال، فقط ۷٫۵ درصد از شرکت‌های پورتفولیوی M12 توسط زنان تاسیس شده‌اند، و با اینکه این آمار از متوسط ۵ درصدی صنایع بالاتر است، ولی کافی نیست.

وی گفت که «ما به حضور بیشتر» زنان در تکنولوژی نیاز داریم.

مایکروسافت از روز پنجشنبه جاری تا ۳۰ سپتامبر از متقاضیان ساکن آمریکای شمالی، اروپا و اسرائیل ثبت نام می‌کند.

Previous ArticleNext Article

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *