اخبار فناوری

حذف محدودیت اندازه ویدئوها در یوتیوب

حذف محدودیت اندازه ویدئوها در یوتیوب

شبکه اجتماعی یوتیوب، یک شبکه ویدئو محور است که مانند یک ماهواره جهانی عمل می‌کند و هرفردی از هرکجای دنیا که بخواهد کانالی داشته باشد و ویدئوهای مورد نظر خود را به سایر مردم جهان نشان دهد، یوتیوب این امکان مدیریتی را برای وی فراهم خواهد کرد.

یوتیوب نیز مانند هر شبکه اجتماعی دیگر دارای قوانینی در زمینه ارسال مفاهیم مختلف است که شامل قوانین لفظی و تصویری می‌شود. چارچوب حوزه تصویر بسیار سرسخت تر از قوانین حوزه لفظی است، تا جایی که حتی ویدئویی بدون داشتن نسبت تصویر مورد انتظار یوتیوب با حاشیه‌های سیاه رنگ آپلود می‌شد.

اما به تازگی گفته می‌شود که مسئولان یوتیوب تصمیم دارند یکی از قوانین مربوط به ارسال ویدئو را ملقی کنند. این قانون همان رعایت نسبت تصویر پیشفرض یوتیوب یعنی ۱۶:۹ است. در آپدیت جدید یوتیوب، ویدئوهایی که دارای نسبت تصویر ذکر شده نباشند، آپلود شده اما دیگر با حاشیه سیاه رنگ مشاهده نمی‌شوند.

یوتیوب برای اینکه این تصاویر را بزرگتر از پیش نشان دهد، نسبت تصویر پیشفرض را از آنها جدا می‌کند و در نتیجه ویدیو با حاشیه سفید رنگ قابل مشاهده می‌شود. گفته می‌شود که این ویژگی در نسخه دسکتاپ اعمال شده است و به زودی دو نسخه اندروید و آی او اس نیز به آن مجهز خواهند شد.

Previous ArticleNext Article

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *